Âlâ Gençlik

 Başiskele Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinesiyle kurulan bu platform Başiskele ilçesindeki tüm gençlere hizmet etmektedir. Genc-i Âlâ hareketiyle; gelişime, yenilikçi düşünceye, ahlak odaklı, akılcıl yaklaşıma sahip, geleceğe yön verme arzusu taşıyan bir gençlik hareketine hizmet etmektedir. Gençlik merkezleri, spor merkezleri, çocuk üniversitesi, çocuk akademisi, trafik eğitim parkı hizmetleri, kariyer merkezi, gençlik etkinlikleri v.b. gibi gençlere hizmet eden birçok modüle buradan erişebileceksiniz.

Vizyonumuz; Dinini, tarihini, kültürünü ve manevi değerlerini bilen, siyasette, icraatta, faaliyette aktif, sporda, sanatta, bilimde maarif, kendine ve kentine her daim katkı sağlayacak vizyona sahip, sorumluluk sahibi âlâ bir gençlik hareketi gerçekleştirmek.

Misyonumuz; gençlik hizmet birimlerine tek elden ulaşılabilen ve gençler ile hizmetleri buluşturan gençler için ortak bir bağ kuran gençlik hareketiyle gençlere fayda sağlayacak birçok hizmeti erişimi kolaylaştırmak.

Günümüz teknolojisinde artık hizmetlerin katılımcı ve erişilebilir olması büyük önem taşımaktadır. Gençliğe ulaşmanın en hızlı yolu, dijital erişim ve sosyal medya kanallarını etkin kullanmak ve yönetime birlikte dahil olmaktan geçmektedir. Başiskele Belediyesi vizyonu gereği gençliğe büyük önem veren ve yatırımlar yapan bir yönetime sahiptir. Bu kapsamda hizmet veren Gençlik ve Spor Hizmetleri müdürlüğü kentteki gençlik organizasyonları, sportif faaliyetler, kapalı spor salonları, gençlik merkezleri, çocuk trafik eğitim parkı, çocuk üniversitesi ve akademisi ile geleceğe hizmet bilinciyle gençlik ve çocuklara yapılan yatırımlar ile eş değer tutmaktadır.

Genç ve çocukların olduğu her yerde güzel işleri kente kazandıran hizmet anlayışı ile âlâ bir gençliği de bu hizmetlere dahil etme gayesindedir.

Âla gençlik; tüm milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kentlilik bilinci oturmuş, rasyonel ve umut vaat eden çalışkan bir gençliği temsil etmektedir.

2009 yılında beş beldenin birleşmesiyle kurulan genç ilçe Başiskele’nin gençleri gençlik merkezlerinde kültürel faaliyetlerde bulunur, müzik ve sanat kurslarında yeteneklerini gösterme fırsatı bulur, spor salonlarında sağlıklı yaşam bilinçlerini edinir, kişisel gelişim seminerleri ve online eğitimler ile mesleki ve beceri yeterlilikler kazanır.

Geleceği emanet aldığımız bu çocuklar dâhilerin yetiştiği üniversite ve akademi de birçok keşfin tadına varır, robotik kodlamadan, drama eğitimlerine matematiksel aritmetiğe kadar birçok deneyim edinme fırsatı edinir. Ardından trafik eğitim parkında geleceğin kahramanları olarak temelde trafik eğitimlerini hem eğlenerek hem öğrenerek edinmiş olurlar.

Başiskele’de güzel işler bir bir hayata geçerken en önemli güç geleceğe şekil veren gençlerin enerjisi, dinamiği ve katılımcı yaklaşımı olacaktır.

O zaman ne âlâ ki geldin aramıza...