Genç Sinema Okulu

Başiskele Genç Sinema Okulu Başlıyor

 

Başiskele Belediyesi’nin ödüllü Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile geleceğin hazinesi Başiskele’nin âlâ gençlerine yönelik yeni bir proje daha hayata geçiyor. 

 

Başiskele’de eğitimden sanata, spordan teknolojiye gençlerin ilgi alanlarına göre çeşitli eğitim, aktivite ve hizmetlere imza atan Başiskele Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde Başiskele Genç Sinema Okulu’nu başlatıyor. Sinema alanında gençlerin içindeki yeteneklerin keşfedilmesi ve sanatçı kimliklerini ortaya çıkarmak ve geleceğin sinemacılarını Başiskele’den çıkmasını sağlamak amacıyla projelendirilen Genç Sinema Okulu’na ilginin yoğun olması bekleniyor. 

 

15-25 ARASI GENÇLER İÇİN

 

Başiskele’de ikamet eden 15-25 arası gençler için hazırlanan sinema okulu için ilk etapta 50 öğrenci eğitim görmeye hak kazanacak. 

 

SON BAŞVURU 12 OCAK 

 

Geleceğin sinemacıları başvurularını Genc-i Âlâ’nın web sayfası https://genciala.basiskele.bel.tr linkinden 12 Ocak 2023 Perşembe günü mesai bitimine kadar yapabilecekler. Başvuruların tamamlanmasının ardından tüm başvuran gençler yetenek taramasına davet edilecek. 

 

4 AYLIK EĞİTİM SÜRECİ 

 

4 aylık eğitim sürecine tabi tutulacak genç sinemacılar yönetmenlik, senaryo, kamera, oyunculuk, montaj, afiş tasarım, dekor, kostüm, makyaj, dublaj, film müzikleri ve reklam konularında dersler alacaklar.   

 

KENDİ FİLMLERİNİ ÇEKİP GALA YAPACAKLAR

 

Başiskele Genç Sinema Okulu’nu başarıyla tamamlayan geleceğin sinemacıları, kendi yazdıkları senaryoların filmlerini çekecekler. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları kapsamında düzenlenecek festivalde filmlerinin galalarını yaparak filmlerini izleyiciler ile buluşturacaklar.

Başvuru Yap