OKU-YORUM PROJESİ

Başiskele Belediyesi’nin ödüllü Genc-i Âlâ Gençlik Modeli kapsamında geleceğin hazinesi Başiskele’nin âlâ gençlerine yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçiriyoruz.

Başiskele’de okuma kültürünün geliştirilmesi amacıyla yapılacak Oku-Yorum Projesi’ne başvurular alınmaya başlandı.

DÜZENLİ VE NİTELİKLİ OKUMALAR YAPILACAK

Genç okurların, daha düzenli ve nitelikli okumalar gerçekleştirebilmesi için Oku-Yorum Kitap Okuma ve Tahlil Grupları oluşturulacak. Genç kitapseverler, önceden belirlenen bir kitabı 3 hafta içerisinde bireysel okumalarının gerçekleştirdikten sonra grup arkadaşlarıyla bir araya gelecek. Kitap katılımcılar tarafından belli usullere riayet edilerek okunur ve tahlil edilecek.

GENÇ OKURLAR BÜYÜK KAZANIMLAR ELDE EDECEK

Oku-Yorum etkinliği, gençlere aktif kitap okuru olmayı, okuduğu kitabı yorumlamayı,  kitabın içerdiği kavramları seçmeyi, kavramlarla bağlantılı ilişkiler kurarak hikâyeyi içselleştirmeyi, değerlendirme yazmayı, farklı bakış açılarını geliştirmeyi destekleyerek kentin âlâ gençlerine büyük kazanımlar sağlayacak.

19 – 29 YAŞ ARASI GENÇLER İÇİN

Oku-Yorum Kitap Okuma ve Tahlil Grupları’na 19-29 yaş arası gençler ücretsiz katılım gösterebilecek.

30 HAFTADA 10 KİTAP

Programımız 30 hafta sürecek ve 10 kitap tahlil programını kapsayacak. Bazı tahlil programlarında okunan kitabın yazarının katılımıyla yapılması da planlanmaktadır.

SON BAŞVURU TARİHİ

 

Kontenjanların 25 kişi ile sınırlı tutulduğu projeye son başvuru tarihi 30 Mart 2023 olarak belirlendi. 

 

Başvuru Yap