Çocuk Üniversitesi Kayıt


Saygıdeğer Veli Adaylarımız,

2022-2023 Eğitim Döneminde öğrencinizin Başiskele Çocuk Üniversitesinden eğitim desteği alabilmesi için, aşağıda sizlerle paylaştığımız başvuru hususlarını dikkate alarak 19 Ağustos 2022 Cuma günü saat 17.00'a kadar ONLİNE veya kurumumuza bizzat başvurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz.
 
Online Ön Kayıt Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

1. Kurumumuz, 8-12 yaş aralığındaki "özel yetenekli" tanısı konulmuş öğrencilerimize eğitim desteği vermektedir. Bu nedenle öğrencimiz, 2010(dahil)- 2014(dahil) yılları aralığında doğmuş olmalıdır.

2. Zeka tanılama testi; devlet hastaneleri, özel hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, danışmanlık merkezleri gibi kurum ve kuruluşlarda bulunan ve uygulayıcı sertifikasına sahip testörler tarafından uygulanmış olmalıdır.

3. Kamu kurumları dışında testi uygulayan tüm testörlerin “Uygulayıcı Sertifikası” test sonucuyla birlikte " cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr " adresine mail olarak gönderilmelidir. Uygulayıcı sertifikası olmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

4. Uygulanan zeka testinin sonuçları, testi uygulayan kurum tarafından " cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr " adresine mail olarak gönderilmelidir.

5. BİLSEM “GENEL YETENEK” bölümündeki öğrencilerimizin başvurusu için, “BİLSEM Genel Yetenek Öğrenci Belgesini”  " cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr " adresine  göndererek,  başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bilsem'den '' RESİM VEYA MÜZİK yetenek alanlarında'' eğitim desteği alan öğrencilerimizin de zeka testi ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

6. Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından “Özel Yetenekli Birey” tanılı öğrencilerimiz var ise, RAM raporunu " cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr " adresine göndererek,  başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

7. Ön kayıt formu doldurulup tarafımıza ulaştırılmış olsa da, bu forma ait test sonucu 19 Ağustos 2022 Cuma gününe kadar, elimize ulaşmadığı takdirde yapılan  başvurular geçersiz sayılacaktır.

8. Testi uygulayan kurumun, test sonuçlarını kurumumuza gönderdiğini teyit etmeniz için mesai saatlerimiz içerisinde 0262 342 27 00-01 numaralı telefondan öğrenci işleri birimi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

9. Başvuru formunuz ve test sonucunuz elimize ulaştığında, yaptığınız başvuruyla ilgili bilgi vermek amacıyla sizlere geri dönüş yapılacaktır. 

10. Ön kayıtlarımız 14 Ocak 2022 Cuma günü başlamış olup 19 Ağustos 2022 Cuma günü saat 17.00'ye kadar devam edecektir.

 

 
Dolduracak olduğunuz bu form; öğrencinizin Başiskele Çocuk Üniversitesi için ÖN BAŞVURU formudur ve kesin kayıt anlamı taşımamaktadır. Ön kayıt başvuru sürecinin tamamlandığı tarihten sonra, kesin kayıt hakkı kazanan ya da kazanamayan tüm öğrencilerimizin velilerine bilgi verilecektir.

Formda yanıtlamanızı istediğimiz bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olursa, kurumumuzun mesai saatleri içerisinde 0262 342 27 00-01 numaralı telefondan veya  " cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr " mail adresinden mutlaka bizimle iletişime geçiniz. 


Saygılarımızla.

 

 

Ön Kayıt Başvurusu Yap