Çocuk Üniversitesi Ön Kayıt

Saygıdeğer Veli Adaylarımız,

 

2024-2025 Eğitim Döneminde öğrencinizin Başiskele Çocuk Üniversitesi’nden eğitim desteği alabilmesi için, aşağıda sizlerle paylaştığımız bilgileri dikkate alarak 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 17.00’ye kadar ONLİNE olarak veya kurumumuza gelerek ön kayıt yaptırabilirsiniz.

 

Online Ön Kayıt Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

 

1.   Kurumumuzda, 8-12 yaş aralığındaki WISC-4 Zekâ Tanılama testi (Weschler Intelligence Scale for Children-IV) sonucunda "özel yetenekli birey” tanısı konulmuş öğrencilerin ön kayıtları alınmaktadır. Bu nedenle ön kayıt başvurusu yapılacak öğrencinin 2012(dâhil)- 2016(dâhil) yılları arasında doğmuş olması ve “özel yetenekli birey tanısı” konulmuş olması gereklidir.

 

2.   Üniversitemizin kayıt kabul komisyonu tarafından alınan karar gereği yalnızca WISC-4 Zekâ Tanılama testi okulumuza kayıt kriteri olarak kabul edilmiştir. WISC-R zekâ testi değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

3.   Öğrencinin ön kayıt başvurusu için istenen zekâ tanılama testinin; devlet hastaneleri, özel hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, danışmanlık merkezleri gibi kurum ve kuruluşlarda görevli, uygulayıcı sertifikasına sahip testörler tarafından yapılmış olması gerekir.

 

4.   Zeka tanılama testi sonucu, kurumumuz tarafından elden teslim alınmayacaktır. Testi uygulayan tarafından cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr adresine mail olarak gönderilmesi gerekmektedir.

 

5.Kamu kurumları dışında testi uygulayan tüm testörlerin uygulayıcı sertifikası, test sonucuyla birlikte cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr adresine mail olarak gönderilmelidir. Uygulayıcı sertifikası olmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

 

6.   2024-2025 Eğitim yılından başlamak üzere BİLSEM “GENEL YETENEK” bölümündeki öğrenciler için yüzde 10 kontenjan ayrılmış olup, ön kayıt başvurusu için; BİLSEM Genel Yetenek Öğrenci Belgesinin, cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr adresine   gönderilmesi yeterlidir. BİLSEM’ den ''RESİM” veya “MÜZİK” yetenek alanlarında eğitim desteği alan öğrencilerin WISC-4 zekâ tanılama testi ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

7. Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından “Özel Yetenekli Birey” olarak tanılanmış öğrencilerin RAM raporunu cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr adresine göndermeleri ön kayıt için yeterlidir.

 

8.   Ön kayıt formu doldurulup tarafımıza ulaştırılmış olsa da, bu forma ait test sonucu 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 17.00’a kadar kurumumuza ulaştırılmadığı takdirde, yapılan ön kayıt başvuruları geçersiz sayılacaktır.

 

9. WISC-4 Zekâ tanılama testini uygulayan kurumun, test sonucunu kurumumuza gönderdiğini teyit etmesi gereklidir. (Teyit için, mesai saatlerimizde 0262 342 27 00-01 numaralı telefondan Öğrenci İşleri Birimimiz ile iletişime geçilmelidir.)

 

10.  Ön kayıt süreci tamamlandıktan sonra kesin kayıt hakkı elde eden öğrenci adaylarından; “Başiskele’de ikamet eden” özel yetenekli birey olarak tanılanıp kayıt için başvuran öğrencilere kontenjan dahilinde kesin kayıt önceliği verilecektir. Öğrenci kontenjanının Başiskele’deki öğrencilerden dolmaması durumunda, Başiskele dışından başvuru yapan öğrencilere en yüksek puandan başlayarak kontenjan dâhilinde kesin kayıt hakkı verilecektir.

 

11. Ön Kayıt Başvuru formunuz ve öğrencinizin WISC-4 zekâ tanılama test sonucu elimize ulaştığında, sizler kurumumuz tarafından aranacak ve yaptığınız başvuruyla ilgili bilgilendirileceksiniz.

 

Dolduracağınız bu form; öğrencinizin Başiskele Çocuk Üniversitesi için ÖN BAŞVURU formudur ve kesin kayıt anlamı taşımamaktadır. Ön kayıt başvuru sürecinin tamamlandığı tarihten sonra, kesin kayıt hakkı kazanan ya da kazanamayan tüm öğrencilerimizin velilerine bilgi verilecektir.

 

Formda yanıtladığınız bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olursa, mesai saatleri içerisinde: 0262 342 27 00-01 numaralı telefondan kurumumuzu arayarak veya "cocukuniversitesi@basiskele.bel.tr" mail adresinden mutlaka bizimle iletişime geçiniz. 

 

 

Saygılarımızla.

 

 

Ön Kayıt Başvurusu Yap